Нагору
Міні-пансіонат "Бегемотик"
на Русском языке
Контакти
Фотографії
2-місні номери
1. Зручності на вулиці
2. Своя веранда
3. Своя кухня (Сектор «А»)
4. Холодильник, посуд
5. Вода на веранді («А»)
Ціни: від 105 до 230 грн
3-місні номери
1. Зручності на вулиці
2. Своя веранда
3. Своя кухня
4. Холодильник, посуд
5. Вода на веранді
Ціни: від 100 до 215 грн
4-місні номери + 1
1. Зручності на вулиці
2. Своя веранда
3. Своя кухня (Сектор «А»)
4. Холодильник, посуд
5. Вода на веранді
Ціни: від 80 до 195 грн

Білосарайська коса – приватний сектор, історія, інформація!

Білосарайська коса

Цікава особливість: всі, хто хоч раз побував на Білосарайській Косі, повертаються саме сюди! І це не дивлячись на те, що для цього їм доводиться намотувати зайві кілометри, залишаючи позаду десятки інших приморських сіл. Прагнуть саме на косу, адже Білосарайка своєю "елітної" частиною заходить далеко в море. Частина суші, що якимось дивом опинилася посеред моря ...

Історія Білосарайської коси

Трохи історії.. За часів Київської Русі тут стояло місто Білгород. У ХIII ст. татаро-монголи, захопивши місто, перейменували його в Білосарай. Тут вони вели торгівлю з генуезькими і венеціанськими купцями. Згодом торгівля стихла і Білосарай, втративши своє значення, залишився всього лише невеликим селищем. Повторне освоєння земель тут почалося із заселенням Приазов'я греками, які прийшли з Криму, де їх переслідували татари. Греки принесли з собою елементи татарської культури, що збереглася в географічних назвах (Урзуф, Ялта, Старий Крим) і в архітектурі. Білосарайська Коса - ландшафтний заказник АН України. Площа ландшафтного заказника 616 га. Б.Коса з 1995 р - орнітологічний заповідник, з метою збереження унікальної екосистеми водних угідь. Тут гніздяться чайки, крижні, кулики, гуси. Білосарайську Косу також називають "лебединим краєм" – білосніжні красені тут не рідкість. Зустрічаються невеликі озера, лимани. Одне з озер так і називається – Лебедине. Взимку лимани затоплюються водою, а у весняно-літній період пересихають, припадаючи трав'яним килимом; ландшафт змінюється і стає дуже гарно. На косі росте 217 видів рослин, у тому числі рідкісних і зникаючих. Свою частку романтики Білосарайській косі додає маяк. Його спорудження в 1835 році здійснювалося на тій частині Білосарайської Коси, що найбільше виступає в море, і він і досі допомагає суднам орієнтуватися в морі.

Білосарайська коса. Труднощі...

Як відомо, плюсів без мінусів не буває. Місцезнаходження Білосарайської Коси практично посеред моря викликає певні побутові незручності. До сих пір Білосарайська коса не має централізованого газо- і теплопостачання. Електричні мережі в літній період перевантажені, нерідко в мережі низька напруга, що не дозволяє електроприладам працювати на належному рівні. Зараз будується і найближчим часом буде введена в експлуатацію нова електропідстанція, покликана вирішити цю проблему.
Про те, що навколо море, не дозволяє забути відсутність прісної води. Централізованого водопостачання на Косі немає, а в колодязях вода солона і не придатна до вживання. З давніх часів в селищі існувало всього кілька колодязів з прісною водою, та й ті в останні роки майже вичерпалися. Правда, зараз дуже добре організована поставка і продаж прісної води в бочках і баклажках в центрі Білосарайської Коси.
Оскільки всього за півметра під землею вже знаходиться море, по сан. нормам неможливе проведення центральної каналізації. Пляжі не обладнані, немає централізованого прибирання пляжів. Але це "біда" більшості приморських селищ. Ще з радянських часів майже вся прибережна смуга зайнята відомчими базами відпочинку, і при введенні пропускного режиму стає неможливим вільний прохід до моря. Відкритих виходів до моря дуже мало.
Ось, мабуть, і все. Сподіваємося, Вас не злякало наше "згущення фарб". Повірте, сама природа і море Білосарайської коси з лихвою перекривають всі ці труднощі. Впевнені, що Ви самі в цьому незабаром переконаєтеся.

Чим корисний відпочинок на Білосарайській Косі...

Тут особливий мікроклімат – морський, де дивовижним чином злилися воєдино запах степів і моря, а повітря насичене озоном, бромом, йодом, різними солями та ефірними оліями. Дихати таким ароматом дуже корисно: морська вода віддає в повітря йод і озон, а трави – фітонциди, які вбивають шкідливі бактерії і дезінфікують легені, що дуже корисно для тих, хто страждає на бронхіальну астму, легеневі захворювання і часті ГРЗ. Широкі, протяжні пляжі, вкриті дрібним кварцовим піском і черепашником, дозволяють не тільки насолодитися приємними піщаними ваннами, а й активно скористатися відомими ще з часів Давнього Єгипту лікувальними властивостями гарячого піску: артрози, артрити, ревматизм, міозити різного походження, хронічні гінекологічні запалення, неврити, невралгії, радикуліти – це далеко неповний перелік показань для псамотерапії – лікування гарячим піском. У береговому піску міститься величезна кількість біоактивних речовин, які проникають в пори шкіри. При цьому вапняна частина піщинок вступає в реакцію з потом, який виділяє тіло, і подразнює нервові закінчення шкіри, підсилює кровообіг і обмін речовин, прогріває суглоби, знімає запалення і втамовує біль. Крім цього, гігроскопічність (здатність швидко вбирати воду) піску дозволяє «відбирати» у організму зайву рідину і таким чином виводити шлаки і сприяти схудненню (за один сеанс пісочних ванн можна позбутися від 300-500 г зайвої ваги).
А море!!! Азовське море містить кисню на 30% більше, ніж Чорне, при цьому вода в ньому не така солона, а влітку прогрівається до 26-30°С. Азовське море менш глибоке (максимальна глибина 16 м), вода його містить 92 хімічних елементи, які під час купання легко проникають через поверхню шкіри і цілюще впливають на організм людини, сприяючи його оздоровленню.
Емануїл Фейгін в книзі «Хлопчик танцює під дощем» пише: «Я бачив різні моря, але, чесне слово, немає більш доброго, миролюбного і дружнього людині моря, ніж Азовське. Є незвичайна краса в його ласкавій покірності, в його любовній готовності віддати людям все, чим воно багате». Весь цей комплекс оздоровчих чинників Азовського моря цілюще впливає на нейроендокринну, серцево-судинну, дихальну системи людини, впливає на терморегуляційні та обмінні процеси, підвищує життєвий тонус організму. Білосарайську Косу називають островом середземноморської фауни і флори. Довгий час в'їзд на її територію був можливий тільки при наявності спецперепусток. Білосарайська Коса є ландшафтним заказником АН України і орнітологічним заповідником.

На який час краще планувати відпочинок на Білосарайській косі?

Сезон у нас починається в травні і триває до вересня. Травень і вересень особливо гарні для відпочинку на Азовському морі для людей, що мають проблеми зі здоров'ям, і людей, що не переносять спеку. Температура повітря в цей період помірна, а вода нагрівається до комфортної температури 20-23 С. До того ж це час "блаженства". Чисті і первісно незаймані пляжі, велика кількість вільних місць, дуже привабливі ціни, шикарна погода. За рахунок того, що з трьох сторін Білосарайку оточує море, створюється особливий "тепличний" клімат – температура повітря в цей період на Білосарайці значно вища, ніж в прилеглих населених пунктах (позначається ефект відображення сонця від водної поверхні моря). Тому літо тут настає раніше, а осінь настає пізніше, ніж навіть у сусідніх районах. У той же час ще закрита більшість баз відпочинку і пансіонатів. Якщо Ви любите спокій, тишу, самітність або просто хочете зекономити фінанси – цей час для Вас.
А ось вже починаючи з червня до нас їдуть на відпочинок з дітьми, адже відпочинок на Азовському морі особливо корисний для дітей. Море на початку червня прогрівається до 23 С і з кожним днем стає все теплішим і комфортнішим для пустотливих діточок. Крім того, азовське сонце більш ласкаве і випромінює менше ультрафіолету, тому тут засмагати можна майже цілий день. Всі, хто відпочивав в цих краях, одностайні в думці: кращого курорту для оздоровлення маленьких дітей немає. Клімат – м'який, люди – доброзичливі, море – тепле, дихається дуже легко і вільно. Якщо ви хочете добре відпочити, оздоровитися і оздоровити дітей – приїжджайте!!!

На якій вулиці ми знаходимося на Білосарайській косі?

Наш "Бегемотик" знаходиться на перетині вул. Безуха і вул. Азовської. Причому вул. Безуха одна на кілька сіл, тягнеться багато кілометрів, починаючись ще в селі Мелекіному через всі Мелекінські спуски і закінчуючись на краю Білосарайської Коси, то віддаляючись далеко від моря, то наближаючись до нього. І нумерація будинків по вул. Безуха присвоєна абсолютно нелогічно (наш землевпорядник відрізнявся веселою вдачею і особливою фантазією), жоден навігатор не справляється. Легше орієнтуватися по вулиці Азовській, вона бере початок поруч з нами. Біля нас – Азовська, 1.
Схему Білосарайської коси дивіться тут

Море глибоке?

Перші метрів 5-7 море приблизно по пояс дорослій людині, далі – глибина, пропливши метрів 8-10 – мілина (протяжність: близько метра), далі знову глибина і т.д. Стан пляжу: піщаний, досить широкий пляж, поруч доступні шезлонги (платні).
© 2017 Копіювання матеріалів без активного гіперпосилання на www.omore.com.ua заборонено. Порушення авторських прав може спричинити за собою подачу позову до порушників і подальшу матеріальну відповідальність для них (причому як для замовників цих порушень (власників інформаційних ресурсів), так і встановлених виконавців "крадіжки" інтелектуальної власності). Дякуємо за візит на сайт Білосарайська коса міні-пансіонат "Бегемотик"
Приватний міні-пансіонат Бегемотик
Україна, Донецька область, Маріупольський район, селище Білосарайська Коса, вулиця Безуха, б. 107/в
Готелі
+380 (95) 896-69-49 +380 (67) 862-43-05

http://omore.com.ua
13fredom13@gmail.com
Офіційний сайт сімейного пансіонату "Бегемотик"
0+